Příprava nové desky Rammstein finišuje, vyjít by měla v dubnu

Zpoza Šumavy a Českého lesa zní už delší dobu zprávy o nové desce, které příslušníci rozsáhlé fanouškovské základny Rammstein htají jak se dá. A není se jim co divit. Od roku 2009, kdy vyšla deska Liebe ist für alle da se dočkali leda jednoho nového songu, recyklovaného koncertu a bestofky. Tyhle zprávy jsou proto jistě mnohem atraktivnější. 


A i když nešlo o úplnou novinku, totiž, že se za Atlantikem dějí práce na desce, člověka ten twitterový příspěvek, ve kterém zaznělo slovo finalizing, vyloženě potěší. Zvláště po tom, co bylo tak nějak jasné, že to pány kapelníky spolu už tolik nebaví, nemotivuje, chybí tam chemie a bůhví co ještě. I Richard Z. Kruspe se v tomto smyslu vyjádřil o tom, že ho už ani nebyvilo, že si pojem Rammstein začali všichni spojovat pouze s velkou show a muzika tak ustoupila do pozadí, a tak se jejich cílem stala právě změna. A podle všeho dorazila na tvorbu a nahrávání  i ta chemie: " Najednou tam byl i ten respekt, Připomnělo mi to časy kdy jsme začínali," uvedl dále Richard. 

Nabízí se samozřejmě otázka jaké bude následující album ve srovnání s těmi předchozími. "To je těžké říci, pracoval jsem na té desce čtyři roky a myslím, že i když teď poslouchám nahrvky je to stále v nějakém procesu. Ale popsal bych to asi jako Rammstein 3D." Podle jeho dalších slov bylo nahráno 16 songů, ale na desku jich z časových důvodů poputuje o pět méně. 

Vedle vydání desky se Rammstein chystají i na dlouhé turné po stadionech, na které je douho dopředu vyprodáno. Celé turné začne 27. května v Gelsenkirchenu v Německu a skončí 23. srpna ve Vídni. V České republice se v červenci dočkáme dokonce dvojkoncertu a to 16. a 17. července v pražském Edenu. 

 
Foto: twitter.com/rsprachrohr
Text: Elis