Anthems si v novém videoklipu váží přítomnosti

"Myslet si, že jednou budu šťastný, je něco jiného, než šťastný doopravdy být." Na základě této myšlenky vznikl nový videoklip pražské modern metalcorové kapely Anthems s názvem Moments, který pojednává o chvílích, kdy žijeme v přítomném okamžiku bez myšlenek na minulost či budoucnost.

 

Naše texty jsou téměř vždy založeny na osobních zkušenostech, hlavně pak na vnitřních prožitcích. Moments jsou o chvíli, kdy jsem se přistihl, že můj život je do určité míry čekáním na "něco lepšího."  Že spokojenost je něčím, co věřím, že přijde a ne něčím, co skutečně je. Zjistil jsem se, že občas žiju v budoucnosti. Často přemýšlím, co bude zítra, za půl roku, nebo za pět let... co všechno musím vyřešit, abych dosáhl klidu, úspěchu... a přitom často člověk zapomíná, že to co se děje právě teď je to, na čem záleží nejvíce. Tuto myšlenku jsme s Jáchymem Belcherem (režisérem) metaforicky přenesli do příběhu vyčerpaného a životem znuděného člověka, který se nakonec rozhodne vystoupit z jeho nekonečného koloběhu nespokojenosti a vydá se za něčím novým, tajemným... za nejistou budoucností, na které ovšem v daném okamžiku vůbec nezáleží." vyjadřuje se kapela ke svému poslednímu počinu. 

Kapelu Anthems můžete aktuálně zastihnout na turné, v rámci kterého společně se spřízněnými Secrets of Separation navštíví celkem 18 českých a slovenských měst. Hlavním mediálním partnerem turné je hudební magazín Fakker. V rámci všech koncertů bude dále možnost podpořit neziskovou organizaci Sea Shepherd, která bojuje proti vybíjení vodní fauny všech oceánů, moří i řek.

Foto a text: Anthems