"Byla to docela jízda," hodnotí Floor Jansen posledních šest let u Nightwish

Floor Jansen vyzpovídal 3. listopadu před koncertem v Kodani server HeavyMetal.dk. Floor mluvila o tom, jak je pro ni náročné zpívat písně Nightwish nebo o svém studiu sopránového zpěvu. 


"Je pro mě složitější zpívat písně, které tak často nehrajheme, " uvedla s tím, že čím častěji píseň zpíváte, tím lépe se s ní pracuje. Sama měla vždy ráda metal, raději než klasickou hudbu, která však její studium zpěvu doprovázela. První kombinaci operního zpěvu a metalové hudby slyšela poprvé právě od Nightwish, líbilo se jí to a říkala si, že by na to mohla mít hlas...( což se evidentně nemýlila). 

Floor se rozpovídala také o tom, jaké to je být jediná žena v jinak mužké kapele. Vzhledem k tomu, že se ale od svých 17 let pohybuje právě v takových kapelách, nemyslí si, že je to něco zvlástního a byť připouští, že mezi ní a ostatními členy samozřejmě genderové rozdíly jsou, snaží se je neprohlubovat a vnímat je všechny jako své sourozence. Řeč přišla také na hnutí #MeToo, které si zpěvačka pochvaluje. "Před dvaceti lety bylo divné, když se na pódiu objevila dívka. Jediné, co tehdy dokázali mnozí muži byl prostě řvát "kozy!" protože si asi mysleli, že tam od ničeho jiného nejste. " Jedním dechem však dodává, že má dojem, že v současné době došlo k větší rovnováze a získání repsektu. 

V neposlední řadě přišla řeč také na rodinný život a turné. "Každý musí pracovat, jenom zrovna naše pracovní doba je velmi nepravidelná," uvedla a neopomněl apochválit svého partnera Hannese Van Dahla, který vedle působení v kapele Sabaton prý perfektně zvládá i roli otce jejich dítěte. 

Celý rozhovor s Floor můžete vyslechnout na videu.